15.08.17

Европейська стоматологія у Житомирі

НОВИЙ ВІК ПОДАРУВАВ ЛЮДЯМ БЕЗБОЛІСНЕ ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ

Тому не варто чекати критичної ситуації, а потрібно відвідувати стоматолога разом зі своєю дитиною. На ганку недавно відкрилася в Житомирі клініки “Комфортна стоматологія доктора Колоса” я зіткнулася з дівчатками-підлітками, які виходили з неї. Поцікавилася, чи все пролікувалися. Вони навперебій стали відповідати, що прийшли просто подивитися, як лікують зуби.

– Усі троє і подивитися? – здивувалася я.

– Ні, – відповідають школярки, – однокласницю мама на ікування записала, а нам стало цікаво, як лікувати будуть. Марині після огляду лікар сказав рентген принести, і дівчата побігли до своєї школі №5, яка розташована навпроти. Заглянувши крізь прозорі двері клініки, проходжу прямо невеличкого світлого коридор. По дорозі до адміністратора краєм ока помічаю щось незвичайне. У дитячому кабінеті з особливим морським декором і дорослому навпаки все видно як на долоні – там йде лікування. Причому в дитячому кабінеті мама стоїть поруч з донькою і спілкується з лікарем і медсестрею.

«СТАВЛЕННЯ ДО ДИТИНИ НА ПОРЯДОК ВИЩЕ»

Далі я заглянула в невеликій рентген-кабінет і приємно здивувалася комфортності кімнати і новому обладнанню, яке навіть за зовнішнім виглядом вражає. Співробітник додала, що в клініці краще європейське обладнання та рентген-кабінет працює за новітньою технологією. Крім того, опромінення тут набагато менше, ніж в звичайних поліклініках. Ось з дитячого кабінету вийшла дівчинка з мамою Валентиною.

– Про нову клініці я дізналася з реклами, – каже Валентина.

– Ставлення до дитини тут на порядок вище, ніж у державній клініці. І ціна прийнятна. Ставили пломбу.

– Зовсім не боляче! – поділилася радістю маленька школярка.

Поруч розмістилися ще одна мама з хлопчиком років 6-7-ми. Як з’ясувалося, жінка приїхала в клініку вперше і без запису, щоб оглянули сина. Відвідати саме С. Ю. Колоса рекомендували знайомі.

– У нас складне захворювання зубів – стирається емаль, -поділилася Олена.

– У Житомирі вже всюди були, по всім стоматологам ходили! Мене з сином навіть в Київський медінститут ім. А. А. Богомольця відправляють. Але це мені фінансово не підходить. Ось сюди порадили звернутися. Хвилиною пізніше кабінет звільнився, і мама з Костею зайшли до стоматолога. Через 5-10 хвилин вони вийшли, і навколишні поцікавилися, що сказала лікар.

– Не все так погано, – відповіла Олена.

– Всі попередні лікарі нам говорили, що погано, а тут навпаки – будуть лікувати.

ЦІНИ І ПОСЛУГИ, ЩОБ ДОПОМОГТИ

Подивившись прейскурант, я переконалася, що відвідування лікаря до п’яти хвилин – повністю безкоштовно, якщо більше п’яти – 100 грн. Але першим в цьому переліку стоїть “Пакет Анти-СНІД і Анти-Гепатит” всього за 30 грн, “Невідкладна допомога” – 100 грн, а пломбування дорогим, але дуже якісним фотополімером – від 350 грн і вище.

Щоб докладніше дізнатися про призначення розцінок і кваліфікації лікування “Комфортною стоматології доктора Колоса” для дітей, я зустрілася з Тетяною Михайлівною Колос – не тільки співвласницею клініки, але ще і педагогом-логопедом за професією, яка ввела сучасні інновації в процес традиційної стоматології.

– Ми назвали клініку “Комфортна стоматологія”, щоб було зручно всім: від самих маленьких пацієнтів до людей похилого віку, – розповідає Тетяна Михайлівна. – А також для людей з обмеженими можливостями. У нас є інвалідний приймач, електричний, де ми зустрічаємо не тільки інвалідів, а й мам з колясками. Щоб усім було і зручно, і комфортно. Плюс до всього, якщо лікується відразу сім’я – тато, мама, діти, то в клініці обов’язково надають знижку 7 відсотків. У підсвідомості багатьох зберіглася боязнь стоматологічного кабінету з дзижчить бормашиною. А нове століття, нове технічне обладнання в новій клініці дарують і маленьким, і дорослим пацієнтам безболісне лікування зубів.

Чим же ще приваблює відвідувачів ця незвичайна клініка? 

– Наша клініка відрізняється від інших тим, що тут є апаратура, яка формує індивідуальні пакети для пацієнтів, що виключають будь-які побічні наслідки при лікуванні зубів, – говорить Тетяна Колос.

– Простіше кажучи, зараження крові, гепатит та інше нікому не загрожує. І ще маленька, але досить важлива деталь. При лікуванні зубів за бажанням маленький пацієнт завжди може переглянути мультфільми, казки і просто цікаві подорожі на великому екрані. Спинки крісел регулюються по росту дитини. Ще й гігієнічні серветки є: для хлопчиків – з блакитним малюнком, для дівчаток – з рожевим.

ЗА ПРОЗОРИМИ ДВЕРИМА

Що не кажи, а дітей в цій стоматологічній клініці зустрічають як рідних. Навіть їхні дні народження по місяцях фіксують в окремий блокнот і обов’язково дзвонять мамі, щоб привітати дитину. Тут є не тільки кольорові олівці та альбоми, щоб в очікуванні лікаря діти могли малювати. Макети зубастиків із зубною щіткою, представлені на невеликій вітрині, повідають дітям про те, як правильно чистити зуби, щоб не було бактерій. 

– Ми зробили відкриті двері, щоб ви могли прийти і подивитися, що ми робимо і як робимо. Ми нікого не боїмося. І нас не бояться, – зазначає Тетяна Михайлівна. – Працюємо так, як працюють в Європі. У клініці доктора Колоса надалі з’явиться посада зубної гігіеністки, яка консультуватиме дітей і батьків про те, як дотримуватися гігієни зубів: як правильно чистити зуби, навіщо проводити ополіскування, яка паста підходить для їх ясен і зубів і т.д. – Ми пропонуємо також для дітей профілактичне лікування з так званими фісурами, – сказала Тетяна Колос.

– Коли ми їмо, залишається фиссура – це природні борозни, канавки і западини на жувальній поверхні корінних зубів. У нас можуть допомогти маленьким дітям запечатати відразу всі фісурки. Та й ціни тут аж ніяк не вище, ніж в інших приватних клініках. Хотілося б додати, що і кваліфікація лікаря Сергія Колоса, що має 15-річний стаж в обласній лікарні, висока. Після Полтавського університету і академії по стоматології пройшов курси підвищення кваліфікації. Сьогодні він не лише високопрофесійний лікар-стоматолог, але і дитячий лікар-ортопед, хірург. Так що правильною дорогою йде “Комфортна стоматологія доктора Колоса”. Попутного вітру вам і нових пацієнтів!  

Олена Берендеева