06.06.19

Гарна та здорова усмішка без болю – реальність

  1. Які види знеболення застосовують при лікуванні зубів
  2. Що таке медикаментозна  седація
  3. Показання та умови для медикаментозної седації
  4. Показання до загального наркозу
  5. Рекомендації щодо медикаментозної седації та наркозу

 

Історично відвідування стоматолога асоціюється, як правило,  з больовими відчуттями і страхом. Але “Комфортна стоматологія лікаря Колоса” надає можливість проведення лікування якісно, комфортно, без болю.

Ви поцікавитесь: Що таке знеболення?” – Це  втрата больової чутливості, яка досягається комплексом дій, спрямованих на зниження больових відчуттів.

Які види знеболення застосовують при лікуванні зубів

Місцева аплікаційна анестезія, яка допомагає «відключити» больову чутливість певної ділянки ясен. Як правило, цей вид анестезії застосовується для дітей при видаленні молочних зубів. Але, в деяких випадках застосовується у дорослих перед введенням уколу з провідниковим або інфільтраційним знеболенням.

І все ж таки, деяких пацієнтів все одно переповнює хвилювання. Вони бажають повністю позбавитися від неприємних відчуттів і психологічної напруги. Захистити пацієнта від стресу допомагає попередня седація.

Що таке медикаментозна  седація

Це занурення в стан, схожий на дрімоту, поверхневий сон, при якому людина розслаблена та спокійна. Що важливо, пацієнт, може контролювати свої дії, нормально дихати, ковтати, навіть, може виконувати деякі вказівки лікаря. Важливим плюсом є те, що проведена процедура не відкладається в пам’яті пацієнта. Медикаментозне навантаження при седації менше, ніж при загальному наркозі, не впливає на подальше відновлення активної життєдіяльності. Але седація не є заміною місцевої анестезії – знеболюючого уколу. При введенні пацієнта в цей стан локальна анестезія необхідна, укол сприймається як менш болюча процедура.

Показання та умови для медикаментозної седації:

  • страх перед лікуванням;
  • тривала стоматологічна процедура;
  • підвищений рвотний рефлекс;
  • емоційно нестабільні пацієнти;
  • діти та дорослі з особливими потребами;
  • медикаментозна седація обов’язково потребує попереднього обстеження (загальний аналіз крові з тромбоцитами, для дорослого додатково цукор крові та ЕКГ);
  • медикаментозну седацію можна проводити лише тоді, якщо у пацієнта немає ознак гострої вірусної інфекції (температура, нежить, кашель та ін.);

У певних випадках при стоматологічному лікуванні показана загальна анестезія (наркоз) — це медикаментозний сон із загальним знеболенням, контролем роботи всіх важливих органів організму. Наркоз відрізняється від медикаментозної седації більшою дозою препаратів, які вводяться пацієнту. Як результат втрачається свідомість, реакція на біль, захисні рефлекси. Наркоз потребує більшого контролю з боку анестезіологічної бригади. Але водночас наркоз створює більш зручні умови для роботи хірурга-стоматолога або дитячого лікаря-стоматолога.

Показання до загального наркозу:

  • Тривале лікування зубів у маленьких дітей (до 10-ти років);
  • Операції в ротовій порожнині, або видалення декількох зубів у дітей;
  • Хворі з психічними розладами, затримкою психічного розвитку, хворі на епілепсію, емоційно розгальмовані діти;
  • Алергія на місцеві анестетики в минулому;
  • Гострі запальні процеси в ротовій порожнині;
  • Необхідність проведення значного об’єму лікування;
  • Множинна установка імплантатів (протезування);
  • Пластика під’язикової та носогубної вуздечки.

Всі наркози в “КС лікаря Колоса” проводяться сучасними препаратами (севофлуран, мідозалам, пропофол, дексмедетомедін) без використання наркотичних засобів, або з використанням їх в мінімальних дозах, що зменшує ризик ускладнень, та покращує перебіг післянаркозного періоду. У “КС лікаря Колоса” наявне сучасне дихальне обладнання, відстежувальна апаратура, наявна повноцінна анестезіологічна бригада (лікар-анестезіолог та медсестра-анестезістка).
Використання загального наркозу обов’язково потребує попереднього обстеження (загальний аналіз крові з тромбоцитами, для дорослого – аналіз крові на вміст цукру та ЕКГ).

Рекомендації щодо медикаментозної седації та наркозу:

В день проведення загального наркозу необхідно утриматись від прийому їжі за 5 годин, рідини – за 2 години.

Хірургічну маніпуляцію під загальним наркозом можна проводити не раніше, ніж через 2 доби після планової вакцинації.

Після загального наркозу пацієнт потребує медичного спостереження протягом 30 хвилин – 2 годин в клініці. Протипоказанням у цей день є керування автотранспортом або іншою технікою. Неповнолітні діти мають бути під наглядом батьків вдома ще 6-8 годин.

Лікування зубів  під наркозом  забезпечують чотири фахівці: лікар-анестезіолог, медсестра-анестезістка,  лікар-стоматолог, асистенти стоматолога.

Остаточне рішення з приводу показань та протипоказань до седації або загального наркозу  визначає лікар при огляді пацієнта.


Саме для Вас у “КС лікаря Колоса” ми підібрали висококваліфікованих спеціалістів, інформацію про яких Ви можете дізнатись на сторінці “Фахівці”.